מרפאה פרטית :          052-797-9296

זימון תור לחברי מכבי: 03-519-3578 

משקפיים אחרי ניתוח קטרקט

בניתוח קטרקט המנתח מסיר את העדשה הטבעית העכורה שמפריעה לראיה ומחליף אותה בעדשה מלאכותית. העדשה המלאכותית תישאר לכל משך חיי המנותח ואין צורך להחליפה או לטפל בה. במקרים בהם המנותח מרכיב משקפיים, אפשר לשקול ביצוע תיקון ראיה והורדת התלות במשקפיים לאחר הניתוח.

במקרה ויוחלט שלא לתקן את הראיה במלואה, המנותח ימשיך להרכיב משקפיים אך במספר קטן יותר מאשר לפני הניתוח. הראיה בדרך כלל לא מדרדרת בעקבות הניתוח ולכן מטופלים שלא הרכיבו משקפיים לא יזדקקו להם בעקבות הניתוח ולא צפוי להיות שינוי במספר בעקבות הפרוצדורה.

תוכן עניינים

שימוש בעדשות לתיקון ראיה

במהלך הניתוח ניתן להשתמש בעדשות לתיקון הראיה כאשר לרשות המנתח והמנותח עומדות מספר אפשרויות:

  • עדשות מונופוקליות – עדשות אלו מסייעות לתיקון ראיה לקרוב או רחוק. לרוב יתבצע תיקון ראיה לרחוק והמטופל ימשיך להרכיב משקפיים בשימוש לראיה מקרוב (לפעולות קריאה בדרך כלל).
  • עדשות מולטיפוקליות – מתאימות לתיקון ראיה לקרוב, רחוק ומרחק הביניים. התוצאות הטובות ביותר יתקבלו במידה והושתלו העדשות בשתי העיניים.
  • עדשות טוריות – מתקנות בנוסף לבעיית הראיה לרחוק ולקרוב גם בעיות אסטיגמציה או במילים אחרות, את הצילינדר. יש לציין שעדשות אלה יכולות להיות מונופוקליות או מולטיפוקליות.

התאמת משקפיים לאחר ניתוח קטרקט

בהנחה שלא נעשה שימוש בעדשות לתיקון מלא של הראיה, חשוב לבצע בדיקת עיניים בסיום הליך ההחלמה ולקבל מרשם משקפיים סופי. הרופא ימליץ מראש על הזמן הנכון ביותר לביצוע הבדיקה ובדרך כלל היא תתבצע לאחר החלמה מלאה וזאת כחודש וחצי מהניתוח. כמובן, חשוב להגיע למעקב על פי הצורך וההמלצה וזאת כדי להחליט האם הגיע הזמן להתאים את המשקפיים אחרי ניתוח קטרקט.

עדשות ומשקפיים לאחר ניתוח קטרקט

בסיום ניתוח קטרקט ישוחרר המטופל לביתו עם מגן פלסטיק לעין שישמש אותו בשבוע הראשון. בנוסף לכך יתבקש המטופל להתהלך עם משקפי שמש בימים הראשונים, בעיקר מחוץ לבית וזאת כדי להימנע מאור ישיר וסנוור של הראייה.

עם השחרור יקבל המנותח הוראות לשימוש בשני סוגי טיפות עיניים: טיפות אנטיביוטיקה בהן יש להשתמש כשבוע וטיפות סטרואידים בהן יש להשתמש כחודש, בהתאם להוראות הרופא. בתקופה זו יש להימנע מכל פעולה שעלולה להוביל לזיהום כמו שפשוף העין או הכנסת עדשות. מומלץ להמתין עם השימוש בעדשות עד להתאוששות מלאה וקבלת אישור מהרופא להשתמש בהן. במידה ובניתוח הראייה תוקנה לרחוק על המטופל לדאוג לרכוש משקפי קריאה למרחקים קרובים (קריאת ספרים, שימוש בנייד).

ד"ר אבי אוחיון, רופא עיניים מומחה, מנתח קטרקט, רשתית וזגוגית העין מבצע ניתוחי קטרקט למבוטחי מכבי או באופן פרטי. מעבר לאודות ד"ר אבי אוחיון >>>

מומלץ לקרוא

ד"ר אבי אוחיון, רופא עיניים מומחה רשתית וקטרקט, מבצע ניתוחי רשתית וקטרקט דרך מכבי, מכבי זהב ובאופן פרטי

ד"ר אבי אוחיון

רופא עיניים

מומחה ומנתח קטרקט ורשתית

ד"ר אבי אוחיון, רופא עיניים מומחה רשתית וקטרקט, מבצע ניתוחי רשתית וקטרקט דרך מכבי, מכבי זהב ובאופן פרטי

ד"ר אבי אוחיון, רופא עיניים מומחה, מנתח קטרקט, רשתית וזגוגית העין מבצע ניתוחי קטרקט למבוטחי מכבי או באופן פרטי. מעבר לאודות ד"ר אבי אוחיון >>>